AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Baroš: Nikdy jsem trenérům do sestavy nekecal a dělat to ani nebudu

Ostravský Baník si v nové sezóně odbyl i domácí premiéru úspěšně. Na tři body sice druhý tým uplynulého ročníku druhé nejvyšší ligy nedosáhl, ale Milan Baroš byl blízko trefě. Moravskoslezský klub hostil mistrovskou Slavii, která byla papírovým favoritem, ale nakonec si kluby rozdělily bod za bezbrankovou remízu.

Kapitán Baníku se těší již plnému zdraví, proto mohl do utkání naskočit od první minuty. Byl to on, kdo málem rozhodl, ale v souboji o míč s brankářem Laštůvkou se dotkl balonu rukou, čehož si sudí všimli a odpískali to.

„Dobíhali jsme oba k odraženému míči, ale Laštůvka tam byl o něco dříve. Ten balón vypadl trošku pro mě nečekaně ze souboje. Najednou se tam otevřel prostor, jenomže, kdybych byl kousek posunutý blíže k brance, tak bych asi byl v ofsajdu. Laštůvka šel do balónu, který mě pak trefil do ruky. Sudí to ohodnotil jako ruku a pískl,“ popisoval Baroš moment, kdy byl blízko branky.

Po dvou kolech má Baník skvělou vizitku, neboť je stále bez porážky, navíc získal cenný bod se Slavií, což asi nikdo nečekal. „Slavia byla určitě lepší, byla více na balónu, kontrolovala hru, nastřelila i tyčku. Do nějakých větších šancí jsme je ale nepouštěli. Kluci v obraně vytlačovali útočníky, v soubojích jsme byli silní agresivní a kromě jedné nebo dvou situací hráli celých devadesát minut vzadu fantasticky. Ten bod je pro nás nesmírně cenný,“ vážil si kapitán Baníku získaného bodíku.

„Myslím, že se můžeme ještě zlepšovat, je to teprve začátek sezóny, i když pro nás fantastický. Slavia byla těžký soupeř. Je to mistr. Před zápasem byl bod náš cíl a jsem rád, že jsme to splnili,“ radoval se Baroš, který do utkání naskočil od první minuty, ale trenérovi se prý nevnucoval. „Nikdy jsem trenérům do sestavy nekecal a dělat to nebudu, i když se s Radimem známe dlouho. V týdnu jsme se o tom s trenérem bavili, dal mě tam a jsem rád, že jsem vydržel, i když ke konci už jsem toho měl plné brýle. Ale jsem zdravý a trénuju, to je super,“ dodává zkušený útočník.