AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Baroš se těší na konfrontaci se Slavií: Máme v zádech dobrý výsledek

V pětatřiceti letech už nemá na hřišti být hlavní ofenzivní silou, ale spíše rozdávat cenné rady a zkušenosti. Milan Baroš je však jiný, neboť stále patří k nejlepším útočníkům, jaké v české nejvyšší soutěži můžeme naleznout. V minulé sezóně hájil barvy Liberce, ale v létě se rozhodl vrátit do ostravského Baníku, kde svou bohatou kariéru započal.

Návrat to byl vydařený, neboť hned v úvodním kole zaskočil ostravský klub Brněnskou Zbrojovku a vezl si domů tři body za výhru 3:1. Baroš naskočil do rozjetého vlaku jako střídající hráč a svou brankou se velkou měrou postaral o konečný výsledek. Brno však nepatří mezi nejlepší české týmy, proto sílu Baníku prověří v neděli mistrovská Slavia.

„Máme v zádech dobrý výsledek, ale jak jsem řekl klukům v kabině, nesmí nás to uspokojit. Slavia je favorit, ale hrát se s ní určitě dá. Pokud k tomu přistoupíme stejně zodpovědně jako v Brně, tak ji můžeme porazit. Moc bych si to přál,“ prohlásil bývalý útočník Liverpoolu, Lyonu nebo Galatasaray Istanbul.

V Brně naskočil do zápasu jako žolík a tento tah se trenérovi Radimu Kučerovi vydařil. „Trenér nám zase ukáže největší zbraně soupeře. Nesmíme se Slavie bát. Kabina je nachystaná, teď jen to přenést na hřiště stejně jako se nám to povedlo před pár dny,“ pokračuje Baroš, který práci ostravského trenéra věří.

Připravit se na aktuálního mistra české nejvyšší soutěže však nebude snadné, neboť kouč Jaroslav Šilhavý má široký kádr a postavit může kohokoliv. Už v úvodním ligovém kole udělal oproti zápase s Borisovem sedm změn v sestavě. „Mají široký kádr a mohou sestavu zase úplně změnit. Osobně už ale velkou rotaci neočekávám. Budeme hrát před vyprodaným stadiónem. Kolena se nám z toho neroztřesou, není důvod, i když pro některé kluky to bude největší zápas dosavadní kariéry,“ dodává Baroš a poukazuje, že se do Ostravy řítí zvučný soupeř.