AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Nikdo z nás si před fanoušky nedovolil nic vypustit, radoval se po výhře v Brně Baroš

Dlouhý rok to trvalo, než se ostravský Baník vrátil na prvoligové trávníky v ostrém soutěžním zápase. Druhý tým v tabulce uplynulého ročníku druhé nejvyšší tuzemské soutěže však začal nový soutěžní rok úspěšně a na půdě Brna coby nováček bral tři body. Lví podíl na to8m měl i střídající útočník Milan Baroš.

Dnes již pětatřicetiletý ostřílený veterán přišel do Baníku v létě z Liberce. Důvod byl jasný, slezský gigant se vrátil zpět mezi elitu, a Milan chtěl být u toho a pomoci klubu svého srdce. Prospěšný byl hned v prvním ligovém kole, které Baník vyhrál na půdě Brna 3:1.

„Mám obrovskou radost. Jsou to nádherné pocity a veliké emoce. Začít novou sezónu třemi góly venku je fantastické,“ přiznal po zápase Baroš, který se netradičně trefil hlavou. „Šel na mě dlouhý balón na zadní tyč, a tak jsem zavřel oči a snažil se trefit bránu,“ popisuje svou první soutěžní branku po svém návratu z Liberce.

K prvnímu úspěchu jim možná pomohla nepovedená generálka s Třincem. „Dostali jsme v ní facku a všichni jsme si uvědomili, že musíme k ligovému utkání přistoupit mnohem zodpovědněji. Velký dík patří našim fandům, kteří dorazili v nebývale hojném počtu a skvěle nás povzbuzovali. Nikdo z nás si před nimi nedovolil nic vypustit,“ chválil početnou skupinu fanoušků hostů, kteří do Brna dorazili.

„Po soustředění v Kroměříži mě trochu pobolívalo koleno, nebyl jsem úplně fit,“ přiznal Baroš, který se na hrací plochu dostal až jako střídající hráč. „První vítězství nic neznamená. Musíme dál tvrdě pracovat. Je to ale rozhodně skvělá pozvánka na domácí duel se Slavií. Bude určitě plný dům,“ dodal ostravský kanonýr.