AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Pokud se bude Baroš udržovat a zůstane zdravý, může hrát klidně do čtyřiceti, říká agent Paska

Dnes již pětatřicetiletý zkušený útočník Milan Baroš působí v dresu ostravského Baníku, kam se během léta vrátil z Liberce. Dříve vyhlášený kanonýr evropského formátu už několikrát uvažoval o konci kariéry, ale pravdou je, zatím ho láska k fotbalu žene dál. Jeho agent Pavel Paska si myslí, že by mohl hrát klidně ještě dalších pět let.

Na evropském šampionátu v Portugalsku v roce 2004 se stal nejlepším střelcem celého turnaje s pěti trefami. Českému výběru tak velkou měrou pomohl k bronzu a s jednačtyřiceti brankami v národním dresu je druhým nejlepším střelcem za Janem Kollerem. O rok později slavil s Liverpoolem trofej v Lize mistrů a dařilo se mu i na jiných adresách ve Francii, Turecku i České republice.

„Milan je výjimečný hráč stejně jako Rosický, možná jen trochu živější. Představte si, že šel v devatenácti do Liverpoolu. Ne do akademie. Do áčka! A hrál tam. Fotbal miluje. Pokud se bude udržovat a zůstane zdravý, klidně může hrát do čtyřiceti,“ myslí si jeho agent Pavel Paska.

Baroš během své kariéry zažil hned několik klubových úspěchů. Kromě úspěchu v Lize mistrů s Reds oslavil i francouzský triumf v dresu Lyonu, v Galatasaray také bodoval v tamní Süper Lig. V dresu Mladé Boleslavi pak v sezóně 2015/16 ovládl Český pohár.

Uplynulou sezónu strávil v Liberci, kde plnil roli útočné jedničky a svými brankami pomohl Slovanu udržet se v elitní tuzemské soutěži. Ještě po konci ročníku se zdálo, že pod Ještědem setrvá, ale poté se ozval Baník, který nešlo odmítnout. Jedná se o klub jeho srdce, ve kterém k velkému fotbalu přičichl.

„U Milana je to jednoduché. Baník je jeho láska, musel tu nabídku vzít. Dřív, když jsem ho chtěl pozlobit, tak jsem mu říkal, že pro něj mám nabídku ze Sparty. On by to nikdy neudělal, to by prostě nešlo. Je to srdcař. Stejně jako před nim Kuka, Šmicer, Berger či Koller,“ dodává Paska.