AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Baroš o ambicích ve vedení Baníku: Zatím je moje role tam dole na hřišti

Ještě na konci uplynulé sezóny vše nasvědčovalo tomu, že by zkušený útočník Milan Baroš mohl pokračovat v dresu Slovanu Liberce. Hrdý ostravský patriot však změnil názor po jednom telefonátu ze severní Moravy a opět se vrátil na místo činu, kde prožil mnoho dobrého i zlého. 

Pod koučem Radimem Kučerou ho lákalo opět obléct ostravský dres a do Ostravy odcestoval na začátku léta podepsat smlouvu a absolvovat tiskovou konferenci. Poté již spěchal za rodinou, aby se v týmu hlásil na začátku soustředění v Kroměříži. Bývalý reprezentační kanonýr v minulých dnech již dostal herní praxi v přípravných zápasech a Baník na jeho zkušenostech chce v novém ročníku české nejvyšší soutěže stavět.

V kádru tradičního ostravského celku je Baroš nejzkušenějším veteránem v útoku a po jeho boku by mohl sbírat zkušenosti talentovaný jednadvacetiletý Jakub Šašinka. Baroš se vrátil do svého milovaného klubu po dvou letech a věří, že se od jeho odchodu pohnuly věci správným směrem.

„Ještě je brzy dělat závěry, ale Baník se znovu narodil a je třeba ho budovat. Je zdravý, v mých očích perspektivní. Důležitá je pokora a pracovitost. Vše musí být podloženo tvrdou prací,“ burcuje Baroš všechny elementy v klubu a sám se nebrání v budoucnosti figurovat ve vedení, přestože se zatím soustřeďuje jen na hru.

„Naposledy jsem o tom mluvil cestou do Ostravy s mým agentem, panem Paskou. Já nic nezavrhuju, ale teď jsem tu jako hráč. Zatím je moje role tam dole na hřišti. A můžu všem slíbit, že pro Baník udělám vše, co bude v mých silách,“ dodává pětatřicetiletý útočník, který v minulosti oblékal slavné dresy Liverpoolu, Lyonu či Galatasaraye Istanbul.