AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Baroš po duelu v Edenu cítil křivdu a slovy si zadělal na problémy

Podzimní část české nejvyšší soutěže je za námi. V páteční předehrávce šestnáctého kola změřily síly Slavia s Baníkem. V Edenu bylo pěkně horko a emoce se daly krájet. Nebylo to jen díky faktu, že se s aktivní kariérou loučil kapitán sešívaných Bílek. Domácí nakonec vyhráli 2:1, ale hosté se rozčilovali, neboť chvíli před koncem jim byla upřena penalta.

Ve sporném momentu byl namočen kapitán hostů Milan Baroš, který po zápase jen stěží hledal slova, která by jej nepenalizovala. Při pošťuchování s Dannym dostal žlutou kartu, která ho vyřadí i z prvního ligového duelu se Slováckem. Soupeřem, se kterým bude Baník v druhé polovině sezóny plnit záchranářskou misi.

Pár minut před koncem Baník prohrával 1:2. Baroš byl navíc v šestnáctce faulován Jugasem, a hosté se marně dovolávali možnosti kopat pokutový kop. Sudí Jílek byl chladný jako skála a nařídil pokrčovat ve hře. Být tento zápas o pár dní později, byl by k dispozici už videorozhodčí a vše by třeba vypadalo jinak. Bývalý reprezentační útočník tak po zápase jen stěží hledal slova, která by jej nepostavila na kobereček před disciplinární komisi.

 

„Nás jste za Karvinou masírovali celý týden, takže doufám, že teď budete mít taky čtyři dny o čem psát. Kdyby bylo k dispozici video, možná by utkání skončilo 2:2, možná ne. I rozhodčí je ale jen člověk, který dělá chyby,“ snažil se Baroš po utkání volit správná slova.

Poukazoval na předešlý ligový zápas s Karvinou, ve kterém obě branky Baníku padly z ofsajdu. „Kdybych měl mluvit, dostal bych trest na pět zápasů. Jeden mi stačí,“ snažil se Baroš mírnit své emoce a spokojil se se žlutou kartou, kterou dostal po zmiňované strkanici s Dannym. „Dostal jsem ji na pokyn pomezního,“ dodal s povzdechem a více se k tomu už nechtěl vyjadřovat. Jisté je, že první jarní ligový duel bude svému týmu chybět.