AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Baník ukončil díky Barošovi čekání na výhru: Tři body jsme museli ubojovat za každou cenu

Až v patnáctém kole se Baník dočkal teprve druhé výhry v letošním ligovém ročníku. Čtyřměsíční čekání na plný bodový zisk ukončil ostravský celek ve slezském derby s Karvinou a děkuje hlavně Milanu Barošovi. Právě největší hvězda Baníku vstřelila pět minut před koncem vítězný gól na 2:1.

„Byl to boj, z obou stran. Těžký terén. S fotbalem to asi moc společného nebylo, nic pěkného na koukání. Ale na to se teď nehraje. My jsme v situaci, kdy hrajeme o záchranu a tyhle tři body jsme museli za každou cenu ubojovat,“ řekl po utkání zkušený šestařicetiletý útočník. A dobří ví, co říká.

Baník nebyl před zápasem zrovna v lichotivé pozici. Po sérii tří porážek na Spartě, s Mladou Boleslaví v Liberci definitivně klesl na úplné ligové dno. Dobře to s týmem kouče Radima Kučery nevypadalo ani proti Karviné, kterou poslal po hodině hry do vedení útočník Tomáš Wágner.

„Paradoxně jsem si říkal, že nás to nakopne, protože všechny domácí zápasy jsme začali hrát, když se soupeř dostal do vedení a bylo to tak i teď. Od toho gólu jsme začali hrát, začali jsme si balón dávat a samozřejmě nám to Karviná trochu ulehčila, protože po tom gólu změnila styl hry. Více se soustředila na obranu, zatáhla to a my jsme tam měli trochu více prostoru. Bylo dobře, že jsme brzo vyrovnali, pak už jsme věřil jsem, že to otočíme,“ prohlásil někdejší hráč Liverpoolu, Aston Villy, Lyonu či Galatasaraye.V obrat svého týmu kapitán Baroš věřil i přes to, že zápas byl do vyrovnávací trefy dost chaotický. „Pak jsme začali hrát , měli jsme šance, ale bohužel jsme je špatně řešili. Včetně mě, jak jsme šli tři na dva. Vzal jsem balón a chtěl hrát na Čolka (Tomáš Mičolu), ale zahrál jsme to úplně špatně. Centry nám létaly za bránu, takže bylo vidět trochu nervozity. Ale doufal jsem v to. Ten gól nás znovu nakopl. Musíme ale začít hledat příčinu, proč začneme hrát až po gólu, proč to nejde od první minuty,“ apeluje na celý tým.

Vpředu nastoupil historicky druhý nejlepší reprezentační střelec s Tomášem Poznarem. Oba se gólově prosadili. Poznar se postaral o vyrovnávací branku, Baroš poté rozhodl. Jak se ikoně Baníku s letní posilu hrálo?

„Pozny nehrál klasického útočníka, šel trochu pod hrot, hrál místo Carlose (de Azeveda). Dal gól, za což jsme moc rádi, protože už se to dlouho omílalo. V tréninku jsem viděl, že má při zakončení kvalitu, i poslední týden to uklízel a šlo mu to i před zápasem. Věřil, jsem že gól dá. Prolomil to a doufám, že ještě nějaké góly za Baník přidá,“ řekl Baroš na Poznarovu adresu.

Rozhodující okamžik slezského derby přišel až v 85. minutě, kdy nejzkušenější hráč ostravského celku korunoval další povedený výkon svou šestou brankou v sezoně. Pro Baník byla velice důležitá, znamenala totiž toužebně očekávané vítězství.

„Míč se dostal do kraje, přišel centr a Čolek (Mičola) to myslím na první tyči ještě trochu tečoval. Vyplavalo to na zadní tyč a já jsem to měl na dlouhou, trefil jsem to hlavou a naštěstí to od tyčky spadlo do brány,“ popsal svoji trefu Baroš.