AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Trefa Baroše Baníku nestačila: Sparta nepůsobí dobře, chtěli jsme toho využít

Po postupu v poháru chtěl Baník zaskočit Spartu také v ligovém zápase. Ostravský celek dvakrát dotahoval, jednou i díky gólu Milana Baroše. Ani čerstvě šestatřicetiletá hvězda ale nakonec body svému týmu z Letné nezajistila. Baník v duelu 13. kola podlehl Spartě 2:3.

„Když jsme tady ve středu vyhráli v poháru, tak jsem si přečetl nějaká vyjádření sparťanů, že s tímhle Baníkem vypadnout neměli. Já říkám, že s takovou Spartou jsme měli bodovat,“ řekl Baroš po zápas.

„Myslím si, že Sparta je momentálně průměrný tým v české lize. Až na pár výjimek má individuality, ale jako tým nepůsobí dobře. Chtěli jsme toho využít. Myslím si, že se nám to do vyloučení Granečného dařilo. Kdybychom zůstali v jedenácti, tak si myslím, že bod jsme tady určitě uhráli,“ naráží ikona ostravského celku na 66. minutu, kdy byl po druhé žluté kartě vyloučen záložník Denis Granečný.

„Proti deseti měla Sparta převahu. Chtěli jsme to už ubránit a zkusit zahrozit z nějakého brejku, ale bohužel, už se to nepovedlo. Nedá se nic dělat. Body nemáme a na to se musíme zaměřit. Osm bodů po 12 kolech je strašně málo,“ uvědomuje si Baroš.

A jaký má názor na penaltu, po které šla Sparta do vedení už po osmi minutách? „Viděl jsem ji z hloubi pole, byla odpískaná na upozornění pomezního. Myslím si, že by tohle měl mít v kompetenci hlavní. Viděl jsem, že se drželi navzájem, takových soubojů je ve vápně hodně, bohužel pro nás to sudí pískl jako faul. Ale vymlouvat se a hledat chyb u rozhodčího, to nebudu. Utkání to sice trochu ovlivnilo, ale už to nemá cenu řešit,“ odvětil.

Diváci z ochozů na Letné druhého nejlepšího reprezentačního střelce všech dob tu a tam častovali urážkami. „Ani jsem je neslyšel. Fakt nadávali? Byla tu taková komorní atmosféra jako vždy, takže nevím. Kdežto našich přijelo hodně, jsou podle mě nejlepší v Česku a stojí za námi. Všude za námi cestují. A to jich část ještě nemohla přijet kvůli tomu, že zůstali viset někde ve vlacích. Chtěli jsme pro ně vyhrát. Doufám, že jim uděláme radost příští týden,“ mrzelo Baroše po prohraném utkání.

Při nástupu si vyměnil pozdrav s kapitánem Sparty a dlouholetým spoluhráčem z reprezentace Tomášem Rosickým. „Moc mu přeju, že je fit, že zase hraje. Jsem za něj rád. Ale nevnímal jsem to jako souboj Rosický proti Barošovi, i když je pravda, že jsme tady nejstarší,“ uvedla někdejší opora Liverpoolu, Lyonu, Galatasaraye či libereckého Slovanu.